Bateria z wyciąganą wylewką

Artykuł / Porady

Bateria kuchenna powinna być funkcjonalna, tak by czynności, jakie wykonujemy w kuchni były wykonywane zarówno szybko, jak i możliwie najdokładniej. Istnieje wiele różnych rodzajów urządzeń tego typu. Dotychczas w polskich domach wiodły prym baterie z obrotową wylewką. Obecnie coraz popularniejsza staje się bateria kuchenna z wyciąganą wylewką. Jakie posiada zalety?
Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką to nie tylko stylowe rozwiązanie dla naszej kuchni. To również funkcjonalna opcja w przypadku gotowania, sprzątania etc. przy większej ilości domowników. Armatura kuchenna cechuje się tym, że niemal przez cały dzień pracuje bez ustanku. Intensywna eksploatacja urządzenia sprawia, że dość szybko się niszczy. W kuchni potrzebujemy produkty najwyższej jakości. Ruchoma wylewka cechuje się tym, że możemy ją obsługiwać jedną ręką, obracać o 360 stopni, a do tego nakierowywać na czyszczoną powierzchnie w dowolny sposób i pod dowolnym kątem. W każdym momencie możemy podłączyć wylewkę do baterii tak by z powrotem była zwykłą baterią.
Cena takiej baterii z wyciąganą wylewką zależy od producenta. Produkt ten świetnie sprawdzi się w kuchni, w której gotowanie jest na szczególnym miejscu, a czynności z nim związane wykonywane są przez dużą część dnia. Precyzyjna kontrola przepływu strumienia wody oraz temperatury sprawia, że możemy dopasować ustawienia wylewki zależnie od rzeczy, którą w danej chwili wykonujemy np. mycia naczyń, płukania warzyw etc. Bateria tego typu jest kompatybilna niemal z każdym rodzajem umywalki.