Jak wybrać szafki do kuchni

Artykuł / Porady

Wybór kuchennych szafek nie jest rzeczą prostą. Odpowiednio dobrane pozwolą nam nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale również uporządkować nieład często panujący w tym pomieszczeniu. Niestety, w większości przypadków, modele, które nam się najbardziej podobają są również najdroższe. Podpowiadamy jak wybrać coś ekonomicznego, ale równie trwałego i użytecznego.
Najprostszym rozwiązaniem jest kupno gotowego zestawu mebli do kuchni. Opcja ta jest najczęściej wybierana przez mieszkańców polski z racji niewielkich kosztów. W skład takiego pakietu wchodzą: szafka pod zlewozmywak, szafki przeznaczone do pokrycia blatem, szafki wiszące. W sklepach mamy ogromny wybór różnych modeli. Warto jednak skorzystać z oferty takiego producenta, który pozwala nam na własne skomponowanie zestawu kuchennego.
Jeszcze tańszą i ekonomiczniejszą opcją jest skomponowanie własnego zestawu mebli kuchennych z naszych starych szafek. W tym celu niezbędna będzie okleina bądź oryginalna farba. Tutaj polecamy również wykonanie kuchennej zabudowy z płyt g-k oraz cegieł lub betonowych bloczków. Mimo, ze wymaga to dość dokładnych planów, konstrukcja jest tak prosta, że możemy wykonać ją samodzielnie.
Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, nasze szafki muszą być wygodne i funkcjonalne. Myślimy tutaj przede wszystkim o drzwiach. Najbardziej typowym systemem otwierania są drzwiczki skrzydłowe. W porównaniu do innych mechanizmów są o kilkaset złotych tańsze.
Obecnie na rynku znajdziemy dużo nowoczesnych i luksusowych modeli szafek np. szafki kuchenne bezuchwytowe bądź szafki żaluzjowe.