Kuchenna wyspa

Artykuł / Inspiracje

Wyspa kuchenna jest niezwykle praktycznym i funkcjonalnym meblem, który zazwyczaj stanowi serce kuchni. Miejsce te skupia wokół siebie wszystkich domowników i wręcz nie jest ona małym przedsięwzięciem, Jeśli jednak nasza kuchnia posiada na tyle duży metraż, nie warto się zastanawiać tylko najszybciej zainwestować w wyspę.
Jako, że wyspa stanowi de facto centralne miejsce kuchni, często jest ona skontrastowana pozostałą aranżacją pomieszczenia. Do wyboru mamy dwa rodzaje konstrukcji:
- lekka, osadzona na nóżkach, z otwartymi bokami, świetnie sprawdzi się w trochę mniejszych pomieszczeniach,
- masywna, osadzona na cokołach, swoim wyglądem przypomina ciężkie lite szafki, świetnie sprawdza się w dużych pomieszczeniach, również, jako blat roboczy.
Wyspa kuchenna, mimo, że jest funkcjonalnym meblem, może zostać wyposażona w szereg dodatkowych funkcji, które znacznie umilą i usprawnią pracę w kuchni. Warto pomyśleć o niewielkim zlewie zamontowanym w wyspie, sprawi on, że nie będziemy marnować tyle czasu na mycie pojedynczych produktów czy też rąk za każdym razem podchodząc do dużego zlewozmywak, często umiejscowionego w najdalszej części kuchni. W wyspie możemy również umiejscowić płytę grzewczą. Dzięki temu przeniesiemy nasze gotowanie praktycznie w jedno miejsce.
Zaletą wyspy jest również łatwe utrzymanie jej w czystości. Nie musimy martwić się, że płyta za ścianą jest brudna. Sam blat wystarczy przetrzeć po każdej czynności wilgotną szmatką.