Poliwęglan komorowy zamiast glazury

Artykuł / Porady

Poliwęglan komorowy to materiał, który idealnie sprawdzi się w każdej kuchni zamiast płytek ceramicznych. Jego plusem jest zarówno podwyższona odporność na zabrudzenia, jak i prosty montaż. Mimo, że glazura dobrze nam służy, warto czasami wprowadzić coś nowoczesnego do wystroju naszego pomieszczenia. Poliwęglan komorowy pozwala nam zaaranżować ciekawy wystrój, poprzez oryginalne plakaty bądź niecodzienną grafikę komputerową. Dzięki niemu ściana w kuchni stanie się ciekawa i intrygująca, co więcej możesz stworzyć ją zupełnie sam.
Krok pierwszy: plakat. Zastanówmy się, jaki wygląd kuchni chcemy osiągnąć. Przygotujmy odpowiedni plakat, a następnie podklejmy go taśmą klejącą po brzegach na odwrocie.
Krok drugi: pasy. Podzielmy nasz plakat na kilka poziomych pasów. Ich długość i szerokość zależy od wielkości tuneli. Dokładnie wytnij zaznaczone odcinki. W tym celu możesz użyć nożyka introligatorskiego oraz linijki.
Krok trzeci: ściana. Przygotuj igłę z nitką. Nawlecz ją tak by nitka byłą dłuższa aniżeli długość komory. Weź przygotowany wcześniej pasek, nawlecz go na nitkę i przeciągnij przez komorę. Powtórz tą czynność z każdym z przygotowanych pasków. Na koniec zaklej taśmą wloty oraz wyloty z komór.
Tak oto w szybki sposób możesz stworzyć niecodzienną ścianę w swojej kuchni. Plusem tej formy jest to, że Ty sam decydujesz o tym, co chcesz umieścić i jak ostatecznie będzie to wyglądać.