Stary kredens w naszej kuchni

Artykuł / Porady

Odziedziczyłeś meble po babci bądź prababci? W Twojej piwnicy stoi stary, zakurzony kredens? Wykorzystaj go! Spraw by Twoja kuchnia zalśniła nowym, nieznanym dotąd blaskiem. Kredens – mebel ten sprawdzi się zarówno w nowoczesnych jak i tradycyjnych aranżacjach. Odpowiednio odnowiony będzie nie tylko niesamowitą ozdobą, ale również funkcjonalną skrytką.
Kredens stanowi niezwykle funkcjonalny schowek. Możemy w nim ukryć zarówno naszą zastawę stołową, jak i sztućce, obrusy, garnki etc. Niegdyś mebel ten stanowił oznakę luksusu i dobrobytu. Każdy pałac bądź dwór posiadał kredens, w którym przechowywał przedmioty codziennego użytku. Obecnie te drewniane „cudeńko” jest zapomniane i niedoceniane.
Tradycyjny kredens kuchenny składa się z dwóch części: pakownej komody, a także stylowej witrynki. Mebel ten możemy w odpowiedni sposób odnowić. Zależnie od naszych preferencji możemy wybrać wariant tradycyjny bądź nieco bardziej nowoczesny. Zgodnie z wystrojem całego pomieszczenia zdecydujemy się na jasną bądź ciemną barwę. W minimalistycznych wnętrzach świetnie sprawdzi się biały kredens o delikatnych zdobieniach. Mebel ten to również funkcjonalne rozwiązanie w przypadku kuchni połączone z jadalnią. Stylizowany na staro, ciemny, drewniany kredens będzie świetnie wyglądał na tle jasnych tradycyjnych meblu kuchennych. Jeżeli stawiamy na coś bardziej oryginalnego możemy przemalować nasz kredens na ciekawy kolor: błękit bądź pastelowy róż.
Kredens w naszej kuchni świadczy o wyczuciu stylu i przywiązaniu do tradycji. Jeżeli posiadamy taki mebel w swojej piwnicy warto go odnowić i cieszyć się jego wyjątkowym urokiem każdego dnia.