Styl i elegancja zaklęte w krzesłach

Artykuł / Inspiracje

Para projektantów Charles & Ray Eames stworzyli kolejny kultowy produkt: krzesła Eames. Już od jakiegoś czasu możemy znaleźć je na Allegro oraz w dobrych sklepach meblowych. Jak myślicie, czy krzesło te sprawdzi się również w Waszych domach? Czy jest ono naprawdę tak wyjątkowe jak mówią o nim sami jego twórcy?
Czy to w domu czy też w ogrodzie wygodne siedzisko to podstawa. Pracując, ucząc się czy jedząc obiad odpowiednie krzesło czy kanapa to połowa sukcesu. Niedopasowany produkt może mieć znaczący wpływ na nasze zdrowie. Złe oparcie czy niewygodne podłoże sprawia, że nasz kręgosłup ulega przeciążeniu a z czasem nawet skrzywieniu. Już kilka miesięcy obciążania naszych pleców może spowodować spore bóle mięśniowe, a czasem nawet nieodwracalne defekty. Kupując krzesła do domu czy mieszkania powinniśmy myśleć przede wszystkim o ich funkcjonalności, a dopiero potem o wyglądzie i o tym czy pasują do pomieszczenia.
Krzesła Eames wykonane są z najwyższej jakości surowców. Oparcie to nic innego jak ABS, a nie jak w przypadku większości tanich produktów i podróbek polipropylen (czyli zwykły plastik). Do wyboru mamy różne kolory, dzięki czemu bez problemy dostosujemy produkt do aranżacji wnętrza czy też całego mieszkania. Metalowe nogi są wytrzymałe, a przy tym idealnie podtrzymują ciężar każdej osoby, niezależnie od jej wagi. Nogi te posiadają specjalne zabezpieczenia przed uszkodzeniem paneli podłogowych, drewnianych podłóg, powierzchni lakierowanych oraz podłóg ceramicznych.
Krzesło posiada wygodne wymiary: wysokość krzesła 80,5 centymetra, wysokość siedziska 45 centymetrów, szerokość 46,5 centymetra oraz głębokość siedziska 40 centymetrów. Jak już wspomnieliśmy do wyboru mamy wiele kolorów, w tym: biały, czarny, mocny róż, jasny szary, mleczny szary, pomarańczowy, mocna oliwka, żółty, brązowy, czerwony, mocna zieleń, zielony, jasny róż, oceaniczny niebieski, jasny niebieski etc.